BİR GÜNDE TAM 183.000 KİŞİ KORONAYA YAKALANDI

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yaptığı açıklamada pandemi başlangıcından bu yana bir gün içerisinde en yüksek enfekte sayısının dün yaşandığını bildirdi.

Son 24 saatte 183.000 kişinin enfekte olduğunu açıklayan WHO Başkanı Tedros Gebrejesus, vakaların üçte ikisinin Kuzey ve Güney Amerika’da olduğunu duyurdu.  Hergün kara bir rekor kırıyoruz diyen WHO Başkanı, pandemi tehlikesinin geçmediğine inanıyor. Ancak kanıtlanmış bir tedavi yönteminin bulunması ise sevindirici haber.

Dünya’dan Korona Haberleri

Almanya’da Kuzey Vestfalya bölgesinde bir işletme çalışanlarından 1.300’de fazlasının pozitif çıkması üzerine Gutersloh bölgesinde karantina ilan edildi. Giriş ve çıkışların yasaklandığı bölgede Ordu firmanın 6.500 çalışanın tamamına test uygulayacak.

İngiltere’nin en büyük tavuk çiftliklerinden birisi koronavirüs sebebiyle kapatıldı. Çalışanların neredeyse tamamının koronavirüs testleri pozitif. Londra hükümeti artan vaka sayılarına rağmen 4 Temmuz’da kafe ve restoranların açılması yönünde bir karar aldı. Başbakan Boris Johnson, sosyal mesafe kurallarına uyulmasını istedi.

Moskova’da da dün kafe ve restoranlar açıldı. Son birkaç gündür vaka sayısındaki artış durağan. Ancak Rusya’daki doktorlar bu durumun kolayca değişebileceğini söylüyorlar. Rus vatandaşları ise kafe ve restoranların daha önce açılabileceğini bunun vaka sayısının artışına neden olmayacağı yönünde görüş bildirdiler.


</script>