BUDVA BELEDİYESİ’NDE KAOS SÜRÜYOR. YENİ BAŞKAN YARALANDI

Eski başkanlar gözaltına alındı yeni başkan yaralandı.

Geçtiğimiz günlerde polis müdahelesi ile Görevden alınan Belediye Başkanı ve Budva Belediye Meclisi, Marko Carević ve Krsto Radović, iktidarı yerel parlamentoda yeni kurulan çoğunluğa devretmeyi reddetti.

Sabah saatlerinde başlayan olaylarda Carević ve Radović ile tarafarları Belediye binasına girmek istediler. Ancak belediye önünde bekleyen eminyet güçlerinin müdahelesi ile karşılaştılar. Budva Belediyesi Başkan vekili Vladimir Bulatović’in talimatı ile belediye binasına giriş yetkisi olmayan kimse binaya alınmadı.

Belediye önünde yaşanan arbedede polis göz yaşartıcı gaz ile müdahele etti. Bazı kişiler ise polise   saldırdı. Olaylarda bir polis memuru yaralandı  17 kişi gözaltına alındı. Tutuklananlar arasında Carevic, Radovic ile meclis üyeleri Djordjija Vujovic, Djordje Pribilovic ve Krsto Radjenovic’de bulunuyor.

Budva Belediyesi Başkan Vekili Vladimir Bulatović polis eşliğinde belediye binasından ayrılırken kafasına isabet eden bir taşla yaralandı. Başkan vekilinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.