CİTY KVART’TAKİ CAFE-BARLAR SAAT 22:00 UYGULAMASINA TEPKİLİ

City Kvart’taki kafe-bar sahipleri Podgorica Belediyesi’nin bölgedeki işletmelerin kapanış saatini 22:00 olarak kısaltılmasına tepki gösterdi.

Podgorica’da yerleşimin yoğun olduğu mahallelerden birisi olan City Kvart’ta bina sakinlerinin şikayeti üzerine kafe ve barların kapanış saati yeni bir düzenleme ile 22:00 olarak belirlendi. Bu karara bölge esnafının tepkisi gecikmedi. Karara itiraz edeceklerini belirten mahallede faaliyet gösteren kafe-bar sahipleri kararın kabul edilemez olduğunu söylediler.

Özellikle yaz aylarında bu tesislerin 24 saat çalışması gerektiğini söyleyen işletmeciler, “Bu binalar yeni yapıldı. Buradaki bütün işletmelerin ticari tuhsatı var. 200’den fazla kişiye istihdam yaratılıyor. Ayrıca buradaki binaların hepsi yeni yapıldı. Yeni yapılan her binanın ses yalıtım standartlarına uygun olması gerekiyor. Binalar standartlara uygun yapılmamış ise bunun faturasını neden biz ödüyoruz.” Diyerek itirazlarını dile getirdiler.

Hiç kimsenin bu karar konusunda kendilerine bilgi vermediğini söyleyen işletmeciler, uzlaşma için kendileri ile bir toplantı yapılmasını talep ettiler.