SIRBİSTAN HAVALİMANLARI: İDDİALARI SORUŞTURUYORUZ

Sırbistan Havalimanları yetkilisi: Sahte PCR testi iddialarını araştırıyoruz, ancak alınan tedbirler kapsamında iddiaların imkansız olduğunu düşünüyoruz.

Kuzey Makedonya medyasından yer alan haberler üzerine bir açıklama yapan Sırbistan Havaalanları “Niş havalimanında koronavirüs tedbirleri kapsamında personel ile yolcuların iletişimi en az düzeye indirilmiştir. Ayrıca havalimanının bütün noktaları 24 saat video ile kayıt altındadır. Bu havalimanı binasının içinde negatif sonuçlu test satmak neredeyse imkansızdır.”

—> Sırbistan’da sahte PCR testleri: Havalimanında 50, Benzinlikte 65 avro <—

Bu konuda daha önce hiçbir şikayet ve duyum almadıklarını ifade eden yetkili haberler üzerine soruşturma başlatıldığını, herhangi bir bulgu olması durumunda kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi. Kuzey Makedonya ile artan miktarda bir yolcu trafiğinin oluştuğuna dikkat çeken yetkili Makedonyalı yetkililerin kanıtlanmamış söylentiler üzerine herhangi bir yasaklama getirmeyeceğini umduğunu söyledi.

Sırbistan hükümetinden bir yetkili ise benzinliklerde satıldığı iddia edilen negatif sonuçlu PCR testleri ile ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.