ABD’DE GÜNDEME OTURAN FOTOĞRAF

Ülke salgın ile boğuşuyor, ölü sayısı 100 bine dayandı. Trump Virginia’da kendine ait arazide golf oynamaya gitti. Konvoyun geçişi sırasında iki kadın konvoya orta parmağını gösterdi. Fotoğraflar Amerika’da bir numaralı gündem maddesi oldu.

Birçok eyalette korona tedbirlerini gevşetme kararı alan ABD başkanı, uzun bir aradan sonra Virginia’da kendisine ait olan golf tesisine giderek bir kaç saat burada zaman geçirdi. Bu ziyaret muhafazakar medyada “normale dönüş” sinyalleri olarak algılanırken liberaller ve cumhuriyetçilerin ağır eleştirilerine maruz kaldı. Başkanın konvoyunun geçtiği sırada iki kadının yapmış olduğu hareket ise ülke medyasında gündeme oturdu.

TOPSHOT – A woman raises her middle finger at the motorcade carrying US President Donald Trump in Sterling, Virginia on May 24, 2020, on its way to Trump National Golf Club. (Photo by MANDEL NGAN / AFP)

3 Kasım seçimlerinde Trump’ın muhtemel rakibi olması beklenen Joe Bidon twitter hesabından yaptığı açıklamada “Ölü sayısı 100 bine yaklaştı, 10 milyonlarca Amerikalı işsiz, bu arada başkan gününü golf oynayarak geçiriyor”.

Bisikletle giderken Trump’ın konvoyuna tepki gösteren kadın Juli Briskman fotoğrafın medyada hızla yayılmasından sonra insan kaynakları departmanı tarafından çağrılarak işine son verildiğini açıkladı. Briskman işini kaybetmesine rağmen yaptığı hareketten pişmanlık duymadığını söyledi.