BUDVA, OLDTOWN VE ÇEVRESİ KAPATILDI!

24 Marttan itibaren geçerli olmak üzere aşağıdaki tedbirler yürürlüğe girdi:

1.Vatandaşlarımızın sağlını korumak ve virüs yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ve Ulusal Koordinasyon Birimi’nin tavsiyesiyle Budva daki tüm sosyal alanların (Jaz,Budva,Becici, Rafailovici, Milocer, Sveti Stefan, Pržno, Petrovac, Buljarica) ve Oldtown önüne uzanan tüm meydanların,parkların,plajların ve halka açık alanlar kullanıma kapatılmıştır.

Verilen emirleri ihlal eden herkes yasal yaptırımlara göre yargılanacaktır. Bu önlem, 23.03.2020 Pazartesi tarihinden itibaren geçerlidir

2. Vatandaşların sağlığını korumak amacıyla yeni virüs korona yayılmasıyla mücadele etmek için belediyedeki tüm kamu tesislerinin yanı sıra halka açık alanlar, konut girişleri, sokaklar, otoparklar ve diğer yüzeyleri dezenfekte etmek Budva Belediyesi’nin Koruma ve Kurtarma Hizmetinin sorumluluğundadır.

3. Budva Belediyesinin, kamu kurumlarının ve yerel işletmelerin tüm resmi araçları, yardıma ihtiyaç duyan Budva vatandaşlarına yiyecek, ilaç ve diğer malzemelerin teslim edilmesi için Belediye Koruma ve Kurtarma Ekibine sağlanacaktır.

4. Geçici önlemler sırasında faaliyet gösteren işletmelerin, verilen talimatlara kesinlikle uymaları ve hijyen, sağlık ve diğer koşullara özen göstermeleri istenir.

5. Fırıncılık faaliyetlerinin yürütüldüğü tesislerdeki kalabalıklaşmayı azaltmak için, tesislerin önerilen sosyal mesafenin korunması için malların tezgahlar vasıtasıyla teslim edilmesi tavsiye edilir.

6. Gıda ve karma malların satışı ile ilgili ticari tesisler, finans kurumları, eczaneler, posta hizmetleri ve diğerleri, çalışma saatlerini mevcut duruma göre ayarlamaya ve Karadağ Halk Sağlığı Enstitüsü’nün öngörülen sosyal mesafe tedbirlerine sıkı sıkıya uymaya çağırılmaktadır. Ayrıca, hizmet sektöründe çalışanlar ve müşteriler için daha fazla güvenlik ve emniyet sağlayan sosyal mesafe ve diğer tüm tedbirlere uyulması önemle duyrulur.