BUDVA’DA KONAKLAMA FİYATLARI BU YIL %30 DAHA UCUZ

Bu yıl tanıtımda hijyen ve özel fiyatlar vaatleri kullanılacak

Cafe, Restoran, Bar ve Plajların açılması ve şehirler arası trafiğe izin verilmesi ile Budva’da turizm sezonu hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Budva Turizm Ofisi başkanı Maja Lijesevic, hazırlıklarla ilgi Radyo CG’ye bilgi verdi.

Bu yıl “Budva Denizdeki Eviniz”, “Budva Aşkı” sloganları temelinde oluşturulan tanıtım faaliyetlerinde öne çıkan vaatler “özel fiyatlar ve hijyen” Bu vaatlerin hem ulusal hem de uluslararası misafirler için günümüz için en önemli beklentiler olduğunu ifade eden Lijesevic, kullandığımız tanıtım mecraları ile hedef kitleye ulaşarak doğru mesajları ileteceklerini ve ülkenin turizmden beklentilerini karşılamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade etti.

Yeni kurallara alışmamız zaman alacak ama alışacağız.

Her şeyin yavaş yavaş normale döndüğünü söyleyen Tanınmış tur rehberlerinden Krsto Niklanovic ise Budva’daki hazırlıklar hakkında şunları söyledi, “Hepimiz bugünkü ortamda önce hijyen geldiğinin farkındayız. Tesislerdeki her ayrıntı ve personelin bu ayrıntıya dikkat etmesine özen gösteriyoruz. Ulusal Koordinasyon Merkezi tarafından alınan önlemler hala yürürlükte. Herkesin buna alışması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Ama turizm sezonuna kadar hepimiz bu düzenlemelere alışacağız.”

Bu yıl fiyatlar 50-60 Euro olacak

Karadağ Turist Derneği’nde (CTU) Petar Ivkovic  ise yaptığı açıklamada hem otellere hem de apart dairelere ilginin yoğun olduğunu ifade etti. Sezonun promosyonlar ile açılacağını söyleyen Ivkovic, bu yıl fiyatlara geçen yıla oranla %30 daha düşük olacak. Geçen yıl 80-90 Euro olan daire ve otel fiyatları bu yıl 50-60 Euro bandından kiralanabilecek.

Budva Turizm Ofisi de yarından itibaren çalışmalarına başlayacak.