GERÇEK Mİ, FANTEZİ Mİ?

Production Club, konserler ve eğlence mekanları için özel kıyafet tasarladı. Pandeminin vurduğu eğlence sektöründe bu tasarım nasıl karşılık bulacak?

Covid-19 pandemisinde hayatın durma noktasına gelmesi, bütün sektörlere zarar vermesine rağmen eğlence sektörünü yerle bir etti. Dünyadaki bütün festivaller ve konser organizasyonları iptal edildi. Gelecek yıl yapılıp yapılmayacağı veya yapılırsa hangi koşullarda yapılacağı henüz netlik kazanmadı.

Tabi bu arada sektördekiler de boş durmuyor. Her ihtimale göre bir eylem planı hazırlığı içinde. İşte tam bu duygular içinde iken gerçek mi, fantazi mi olduğı belli olmayan bir proje düştü Amerika’dan. Production Club adlı şirket konser organizasyonlarında kullanılmak için bir kıyafet tasarlattı.

Hava filtrasyonu, kıyafete entegre hoparlörler ve içecek kutuları için yerleri olan bu kıyafet sanki bilim kurgu filmlerinden bir sahne gibi görünüyor.Tasarımına bakıldığı zaman pahalı hissi uyandıran bu kıyafet uygulamaya girer mi girmez mi bilinmez ama bilinen bir şey var, yasaklar geldikçe insanlar alternatif çözümler üretmeye ve hayatı normal akışına sokmak için çaba göstermeye devam edecek.