İLK VE ORTA DERECELİ OKULLARDA E-KAYIT DÖNEMİ

Kayıtlar sadece internet ortamında yapılacak

Karadağ Milli Eğitim Bakanlığı BM Karadağ Ofisi’nin desteği ile anasınıfları, ilk ve orta dereceli okullar için elektronik kayıt sistemini bugün itibariyle başlattı. Elektronik okul kaydı ile, kayıt prosedürü önemli oranda kolaylaşacak ve epidemiyolojik durum ile uyumlu hale gelecek.  

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre 3 grupta aynı web adresinden kayıt yapabilecek. NKT’nin almış olduğu pandemi tedbirleri kapsamında okul kayıtlarında sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığına değinilen açıklamada programın rekor sayılabilecek bir sürede, sadece birkaç haftada kullanıma hazır hale geldiği vurgulandı.

Sistem basit, ancak yalnızca Karadağca

Okullara kayıt için www.upisi.edu.me web adresi kullanılacak. Kayıtlar elektronik ortamda çok basit bir şekilde yapılabiliyor. Ancak site maalesef Karadağca. Bu hizmeti kullanacak vatandaşlarımızın ya Karadağca bilmeleri veya bilen birisinden yardım almaları gerekiyor.

İlkokullara kayıtlar 18 Mayıs (Bugün) başladı. Anasınıfları için kayıtlar 26 Mayıs, Ortaokul kayıtları ise 29 Haziran’da başlayacak.