KARADAĞ DÜNYA’NIN KORONASIZ İLK TATİL BELDESİ

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü: Turizm sezonu ilk aşaması Temmuz ayında başlayacak.

Ulusal Turizm Teşkilatı Müdürü Zeljka Radak Kukavicic Karadağ’a turistlerin Temmuz ayından itibaren gelmeye başlayacağını söyledi. Karadağ’ın eşsiz konumunu ve avrupanın epidemiyolojik durumu göz önünde bulundurarak Temmuz ve Ağustos aylarında yüksek bir turist yüzdesi yakalayacağımızı umuyorum diye konuşan Kukavicic, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tahminlerine göre turizm sezonunun ilk aşaması Temmuz’da başlayacak ve önemli bir bölümünü yerel ve bölgesel turistler oluşturacak, dedi.  Kukavicic, Karadağ’ın Avrupa kıtasındaki konumunun özellikle bölgesel turizm fırsatları açısından bir avantaj olarak değerlendirdi.

Karadağ, muhtemelen dünyanın korona içermeyen ilk tatil ülkesi

Turistlerin bu yıl tatil tercihleri yaparken sağlık ve güvenliklerini ön planda tutacaklarını düşünen Ulusal Turizm Teşkilatı Müdürü, sağlık uzmanlarının tahminine göre, krizin kazananları “virüsü yok etmeye yakın ülkeler” olacak ve Karadağ bu ünvanı elde etmeye çok yakın, dedi.

Amaçlarının Almanya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Çekya da dahil olmak üzere Karadağ ile benzer epidemiyolojik düzeyde bazı ülkeler ile “yeşil hava koridorları” oluşturmak olduğunu söyleyen Radak Kukavicic, sosyal ağlarda tanıtımı yoğunlaştırarak Karadağ turizm sektörünün sağlayacağı avantajları geniş kitlelere anlatmaya çalıştıklarını ifade etti.