Karadağ’da Oturum Almak İçin Hangi Yöntem ?

Karadağ’da yaşamaya karar verdiniz bunun için oturum almak istiyorsunuz fakat hangi yöntemin sizin için daha uygun bilmiyorsanız bu yazımız tam da sizin için.

1 Yöntem Ev Satın Alarak Oturum Almak

Karadağ’da ev satın alarak oturum almak için herhangi bir limit yok tek şart alacağınız evin konut olması. Yani 30 bin € luk bir eve bile oturum alabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken iki kural var.

  • Ev satın alarak oturum alırsanız 1 yıl içinde toplamda 11 ay Karadağda yaşamak zorundasınız yoksa oturumunuz yenilenmez
  • Ev satın alarak oturum aldığınız zaman bu hiç bir zaman sürekliye dönmeyecektir sürekli her sene yenilemek zorundasınız ve evi satarsanızda oturum hakkınız kaybolur.

2. Yöntem Şirket Kurarak (ÖNERİLEN)

Şirket kurarak oturum ve çalışma izni alabilirsiniz bizimde önerimiz bu olacaktır. Hem 11 ay Karadağ’da yaşama zorunluluğu ortadan kalkacak hemde 5 sene sonunda oturumunuz sürekliye dönüşecektir. Hemen Karadağ’da şirket kurmak için alttaki linke tıkayıp detayları öğrenebilirsiniz.

Karadağ’da Şirket Kurmak

3 Yöntem Okuyarak Oturum Almak

Karadağ’da herhangi bir özel üniversiteye kayıt yaptırarak oturum alabilirsiniz fakat buda geçii bir oturum olacak ve sürekliye dönüşmeyecek ayrıca okulunuz bitincee oturum süreniz sona erecek.

4 Yöntem Çalışarak Oturum Almak

Bu yöntem de sürekliye dönüşmüyor . 2 sene bir işte çalışabiliyorsunuz ancak bundada hem 11 ay Kradağ’da yaşama zorunluluğu var hemde sürekliye dönüşmüyor.

Seçeneklerdden görebileceğiniz gibi eğer uzun süreli Karadağ planınız var mutlaka şirket kurarak oturum almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir