PODGORİCA’DA HAVUZ SEZONU BAŞLADI

Havuza şimdilik aynı anda 10 kişi girebiliyor.

Morača Spor Merkezi’ndeki kapalı yüzme havuzu, iki gün önce yeniden faaliyete geçti ve rahat atmosferin ve hoş ortamın tadını çıkarmak için, ziyaretçiler NKT’nin belirlediği kurallara uyarak havuzu kullanabilirler.

“Spor Tesisleri” direktörü Vojislav Markoviç’in verdiği bilgilere göre, tüm havuz kullanıcıları, Halk Sağlığı Enstitüsü ve Bulaşıcı Ulusal Koordinasyon Birimi’nin tavsiyelerine uyarak, (eğitim sürecinde profesyonel sporcular için de geçerli olan genel kurallara) yüzme havuzunu kullanabilirler. NKT önlemleri gereği şimdilik havuzda sadece 10 ziyaretçiye izin verilmektedir ve havuza giriş ve çıkış sırasında duş alınması yasaktır. Tüm ziyaretçiler için iki metrelik mesafe zorunludur. Ayrıca, check-in tamamlanana kadar havuz salonunda maske takmak zorunludur.

Kapalı su topu havuzunun açılmasından önce, havuz çevresinin, soyunma odalarının ve diğer tesislerin dezenfekte edilmeye başlandığını ifade eden Markovic, bu havuzun ise haziran ayı başında, açık olimpik yüzme havuzu ile birlikte tekrar faaliye geçeceğini duyurdu.

Yüzme havuzu kullanım ücretleri ise değişmedi.

Havuzun kullanımının bir saati iki buçuk euroya mal oluyor, beş ila 12 yaş arası çocuklar için fiyat bir euro, beş yaşına kadar olan çocuklar için ebeveynler eşliğinde giriş ücretsiz. Bir saatlik iki giriş içeren hafta sonu bileti dört euro, 10 kez bir saatlik kullanım içeren bir ay geçerli abonmanlık 20 avro, 15 girişlik paket 25 euro, 30 girişlik paket 45 euro, 60 girişlik paket ise 90 euro.

Engelliler için bir saat süren 30 girişlik biletin fiyatı 15 Euro’dur.