TUZİ PAZARI YENİDEN HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Şimdilik Arnavutluk sınırları kapalı olduğu için sadece yerli satıcı ve müşteriler var…

Karadağ’da sadece burada bulabilebileceğiniz pek çok ürünün olduğu Tuzi Pazarı dün çalışmaya başladı. Pazar her gün sabah saat 7’den 15’e kadar hizmet verecek. Komünalni Tuzi’nin direktörü Nikola Camaj, pazarın 3-4 ay önceki kapasiteye ulaşması biraz zaman alacak. Çünkü sınırlar kapatıldı. Arnavutluğa gidenler ve gelenler olmadığı için Tuzi yolu şimdilik sadece iç ziyaretçiler tarafından kullanılıyor. Ama zaman içinde her şey normale dönecektir, dedi.

Geniş bir alanda kurulan pazar yerinde sosyal mesafe sıkıntısı yaşanmıyor.

Nikola Camaj, pazarın epidemiyolojik durum nedeni ile mart ayından bu yana kapalı olduğunu, tekrar hizmet vermeye başlanan Pazar yerinin geniş bir alanda kurulu olmasından dolayı sosyal mesafenin korunması konusunda bir sıkıntı yaşanmayacağını söyledi. Pazar ziyaretçilerinin ve satıcılarının maske takma zorunluluğuna da değinen Tuzi Komünalni Direktörü, Tüm Karadağ ekonomisinde olduğu gibi pazar esnafınında da krizden büyük zarar gördüğünü, hali hazırda hizmet verenlerin mevcut stoklarında bulunan malları sattığını ifade etti.

Direktör, “Mart ayından beri kapalı olan pazar da tam kapasiteye geçilmese de çalışmaya başlanması önemli bir adım. Her şey yavaş yavaş normale döner. Ancak sabırlı olmamız lazım” diyerek sözlerine son verdi.