YARDIM PAKETLERİ TUZİ VE KUZEY İÇİN

Yardım ve destekler Tuzi ile Kuzey Karadağ’dan başlıyor.

Ulusal Koordinasyon Birimi NKT Kuzey Karadağ’daki belediyelere, sağlanamayan hijyen ve temel ihtiyaç maddelerin yardımı için yeni bir program hazırladığını açıkladı.

NKT, sokağa çıkma yasağı uyguladığı Tuzi için 3000 adet yardım paketini hazırladı. Bu paketlerin finansmanı NKT Bağış Hesabından sağlandı.

Evlerinden çıkmalarına izin vermiyorsak bu desteği vermeliyiz.

Tuzi’de uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı halk yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Bu sebeple 4 kişilik bir hanenin 1 aylık tüm temel ihtiyaç / hijyen ürünlerini kapsayan bir paket hazırlanarak Tuzi için dağıtım programına alındı.

Önümüzdeki 3 gün içinde Tuzi Belediyesine teslim edilecek paketlerin dağıtımı Tuzi Belediyesi tarafından organize edilecek.

Sekuliç; “Bu teslimatı önümüzdeki üç gün içinde Tuzi Belediyesine teslim etmeyi amaçlıyoruz, böylece bu paketleri gerçekten ihtiyaç duyan hanelere dağıtmış oluyoruz.” dedi.

Kuzey Şehirleri sırada

Sekuliç, “Tuzi, yukarıda bahsedilen önlemlere göre önceliğe sahipti ve aynı eylemi, yarın Karadağ’ın kuzeyindeki belediyelerde, temel gıda ve hijyen ürünleri sağlayamayan haneler için de gerçekleştireceğiz.” dedi.